25.4 blev en sprudlande jubileumsfest!

Klubbens 140-års jubileum firades lördagen den 25 april med uppvisningen ”HGK genom tiderna” på Helsingfors Idrottshus kl. 14 och bankett på Crowne Plaza kl. 19! Uppvisningen samlade totalt ca 1000 personer till Idrottshuset och blev en fantastisk resa genom klubbens historia! Hälsa, Glädje och Kamratskap blev ledorden, förutom Gymnastik med stort G! På kvällen styrde drygt 200 personer stegen mot Crowne Plaza och fortsatte festligheterna där med middag och därefter dans till tonerna av Ladies First Big Band. Festtalet hölls av FSI:s ordförande Jan-Erik Enestam. Det var idel glada miner och jubileumsdagen blev en verklig fest!

 
Kontaktinfo

Verksamhetsledare Micaela Holmberg
Administration/Gloriahallen/medlemmar/juniorer
kansliet@hgk.fi / 050 362 4163

Chefstränare Cecilia Andler
Juniorernas verksamhet
juniorer@hgk.fi / 050 502 6412

Kontaktuppgifter

Helsingfors Gymnastikklubb r.f.

Lilla Robertsgatan 12-14 B
00120 Helsingfors, Finland

 

Kontakta Oss

  • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.