SOMMARDAGLÄGER I GYMNASTIK 2024

HGK ordnar två sommarläger i gymnastik i juni. 

Måndag 3.6 – Fredag 7.6

Ordnas sommarläger i Tyska skolan för klubbens alla hobbygymnaster födda 2011-2017 samt för grupperna Gul och Brons. Även barn som inte varit med i klubbens verksamhet tidigare är välkomna. Gymnasterna delas in i olika träningsgrupper enligt ålder och nuvarande träningsgrupp för att se till att alla gymnaster får träna på en lämplig nivå. Lägret är från måndag till fredag kl. 10-15, man kan dock komma till kl. 9 och stanna till senast kl. 16.

Söndag 16.6- Torsdag 20.6

Ordnas sommarläger för klubbens tävlingsgymnaster i Tölö Sporthall
Lägret är riktat till klubbens tävlingsgymnaster i följande grupper; Diamant, Smaragd, Guld, Silver, HBT röd, HBT blå, Dubbelvolt, Volt och Hybridtävling. Lägret är från söndag eftermiddag till torsdag ca 13-14-tiden.

Lägren har begränsat antal platser, vi tar emot gymnasterna i anmälningsordning. 

Denna info har även gått ut i Suomisport till alla HGKs nybörjar-, hobby-, hobbytävlings- och tävlingsgrupper. Klicka här för att komma till en sida med mera info och anmälning till hobbylägret. Tävlingslägrets länk hittas endast i Suomisport.
Kontaktinfo

Verksamhetsledare Micaela Holmberg
Administration/Gloriahallen/medlemmar/juniorer
kansliet@hgk.fi / 050 362 4163

Chefstränare Cecilia Andler
Juniorernas verksamhet
juniorer@hgk.fi / 050 502 6412

Kontaktuppgifter

Helsingfors Gymnastikklubb r.f.

Lilla Robertsgatan 12-14 B
00120 Helsingfors, Finland

 

Kontakta Oss

  • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.